Xiaomi minulý rok svetu predstavilo model Mi MIX, z ktorého nejednému z nás padla sánka. Bezrámikový displej a keramická konštrukcia boli doposiaľ nevídanou kombináciou. „Konceptfón“ Mi MIX vzbudil taký záujem, že aj samotné Xiaomi zostalo prekvapené a v dohľadnej dobe sa môžeme tešiť na jeho nástupcu.

Vydanie druhej generácie bezrámikového smartfónu od Xiaomi sa nezadržateľne blíži, čomu nasvedčuje hneď niekoľko únikov o špecifikáciách či funkciách chystaného Mi MIX 2. Smartfón sa bude opäť radiť medzi elitu a špičkové parametre tak nie sú žiadnym prekvapením. O dostatok výkonu sa bude starať SoC z dielne Qualcommu a to model Snapdragon 835, ktorému bude asistovať operačná pamäť RAM s kapacitou 6 GB. Z ďalších parametrov sú neoficiálne spomínané údaje o kapacite interného úložiska, ktoré by malo dosahovať kapacitu 128 GB a 256 GB. Kapacita akumulátora taktiež vzbudzuje rešpekt a hodnota 4500 mAh (17,3 Wh) by nám mohla priniesť viac než len jeden deň multimediálneho vyžitia či pracovného nasadenia.

GFX-bench

Lákavou funkciou bude 3D rozpoznávania tváre používateľa. Tento druh zabezpečenia bude integrovaný priamo do MIUI 9 a bude určený výhradne pre Mi MIX 2, prípadne pre novšie zariadenia, ktoré budú nasledovať po uvedení Mi MIX 2 na trh.

3D-scan

Ďalšou významnou novinkou bude technológia využitá pri výrobe displeja. Xiaomi opäť na moment upustí od technológie LCD a presedlá k technológii OLED. O zväčšovaní uhlopriečky v kuloároch nekolujú žiadne informácie, ale rámiky boli neraz na priestrase. Tie majú byť ešte menšie než v prípade prvej generácie a dočkať sa tak môžeme nie len efektívnejšieho využitia prednej strany displejom, ale aj zmenšovania rozmerov. Dôkazom toho, že rámiky budú skutočne minimalistické môže byť aj video zverejnené Philippe Starckom na sociálnej sieti Facebook. Video nesie názov „Even less“, čo v doslovnom preklade znamená „Ešte menej“. Iste si vravíte, že podobných konceptov sa internete váľajú stovky. A zaiste sa tiež pýtate, prečo by práve toto video malo slúžiť ako dôkazný materiál?! Philippe Starck je úspešný dizajnér, na konte má desiatky ocenení, navrhoval prvú generáciu Mi MIX a čo je dôležitejšie, na starosti má aj dizajn druhej generácie Mi MIX 2.