Mi6 je novou vlajkovou loďou od Xiaomi, ktorá bola predstavená len nedávno. Okamžite po spustení predaja sa stala doslova trhákom a každá nová várka sa rozpredá rýchlejšie ako teplé rožky. V týchto dňoch Xiaomi odštartovalo predaj prémiovej verzie.

Xiaomi Mi6 je nádherným kusom hardvéru už v základnej verzii a len ťažko budeme v dizajne hľadať nedostatky. Všetko je prepracované do najmenšieho detail, či už sa jedná o bielu, modrú alebo čiernu verziu. S menším oneskorením na trh vstupuje prémiová keramická verzia Mi6, ktorej predaj začal v Číne 23. mája o 10:00 miestneho času. S keramikou sa v prípade Xiaomi nestretávame prvýkrát. Už minuloročná vlajková loď Mi5 prišla v prémiovej verzii s keramickým zadným krytom a zabúdať nemôžeme ani na bezrámikové Mi MIX.

Nie je to len keramika, vďaka ktorej je najvyšší model Mi6 prémiový. Výrobca siahol aj po zlate a vyrobil z neho rámiky fotoaparátov. Keramická Mi6-ka sa bude dodávať výhradne so 128GB interným úložiskom a jeho cena sa zastavila na ¥2999, čo je v prepočte presne 389€ (bez DPH, cla a poštovného).

Mi6 Ceramic Photo

Ostatné parametre sa už nijak neodlišujú od základného modelu Mi6. Nájdeme tu jeden z najvýkonnejších a najpokročilejších SoC súčasnosti, Qualcomm Snapdragon 835, ktorému asistuje operačná pamäť RAM s kapacitou 6GB a interné úložisko s už spomínanou kapacitou 128GB.

Vo výbave ďalej nájdeme duálny fotoaparát s 2-násobným optickým zoomom, 4-osou optickou stabilizáciou, 5,15” LCD IPS displej s rozlíšením 1920 x 1080 px, skener odtlačkov prstov integrovaný priamo pod tvrdeným sklom displeja, stereo reproduktory na dolnej hrane a akumulátor  s kapacitou 3350mAh.