HODNOTENIE REDAKCIE
SpracovanieNotifikačná dióda nabíjaniaMagnetické koncovky pre všetky typy zariadeníNezmenená rýchlosť nabíjania
Vyššia cenaPrenos súborov funguje len jednostranne
8.6Celkové skóre
Spracovanie8.8
Sila magnetu 9
Cena7.9
Užívateľské hodnotenie - Počet hodnotení: 4
5.4

Rozmýšľate aj vy nad kúpou magnetického káblu ale stále sa neviete rozhodnúť ? Dnešná recenzia vám odhalí jeho kladné aj záporné stránky a to, či sa vám investícia vyplatí.

Kúpiť kábel

Balenie

Pomerne malá krabička obsahuje len to najnutnejšie. V balení nájdete:

  • Samotný kábel s USB-A konektorom a na druhej strane so špeciálnym magnetickým konektorom
  • Magnetická koncovka typu micro-USB
  • Magnetická koncovka typu lightning
  • Magnetická koncovka typu USB-C

To je všetko, nič viac ale potrebné nie je.

Konštrukčné spracovanie a dizajn

Mám skúsenosti s viacerými magnetickými káblami z číny od tých najlacnejších až po tie drahšie. V prípade tých najlacnejších je problém v tom, že magnety ktoré držia koncovku pripojenú na mobil držia kontakt veľmi slabo. Druhým problémom pri týchto kábloch je to, že samotné kontakty ktoré sú mimochodom pozlátene sú tenké a nedokážu prenášať potrebný prúd.

V prípade nášho káblu nevidím ani jeden zo spomenutých problémov. Celý kábel je potiahnutý kevlarovým vláknom, na jednom z jeho koncov nájdeme klasický USB konektor, na strane druhej nájdeme spomínanú magnetickú koncovku. Tá má v sebe zabudovanú aj LED diódu ktorá je pomerne silná a má 2 indikačné stavy. Ak svieti na zeleno, zariadenie je nabité, ak si všimnete slabo modrú farbu, vaše zariadenie sa ešte nabíja.

Redukcie

Výrobca v balení pribalil hneď tri druhy koncoviek na nabíjanie a tak si je možné tento kábel použiť pre všetky typy zariadení. Problémom lacnejších káblov je aj to, že tieto koncovky v mobile poriadne nedržia a samé sa vyťahujú vonku, môže sa vám tak stať že si pricvaknete kábel k mobilu a po hodine zistíte, že zariadenie nie je nabité.

V tomto prípade ale koncovky držia v poriadku a nevyťahujú sa samovoľne z toho dôvodu, že sú vyrobené z lepšieho materiálu.

Pripojenie s PC a samotné nabíjanie

Nabíjanie samotného mobilu použitím magnetického káblu je veľmi jednoduché, stačí k sebe priblížiť dve koncovky ktoré sa samé pripnú k sebe magnetickou silou a začne sa nabíjanie.

Problém vzniká pri spojení s PC keď chcete prenášať dáta. Vtedy je potrebné kábel pripnúť stavovou LED diódou na hor. Prenášanie súborov potom funguje ako pri normálnom kábli.

Druhým neduhom tohto káblu je nabíjanie vyššími prúdmi. Ja som testoval nabíjanie pri 1.5A a po pol hodine začala byť magnetická koncovka pomerne teplá. Nešlo ale o nič extrémne a kábel dokázal preniesť požadovaný prúd.

Záver

Magnetický kábel na mobil zachoval vo mne pozitívny dojem, jeho spracovanie a fungovanie je na úplne inej úrovni ako v prípade lacných káblov ktorých funkčnosť je polovičná. Za spracovanie si teda kábel zaslúži určite pochvalu.

V čom magnetický kábel trochu zaostáva je prepojenie s počítačom, tepelné straty pri nabíjaní a trochu vyššia cena ktorá je ale opodstatnená.

Tento kábel by som odporúčal ľuďom ktorý sa chcú zbaviť neustáleho pripájanie mobilu ku káblu a jeden taký magnetický majú na stole napríklad v kancelárii. Odpadnú vám problémy ako napríklad sledovanie úrovne batérie smartfónu.

Výhodou káblu je aj to, ak máte zariadenia s rôznymi koncovkami na napájanie, potom vám stačí striedať už len spomínaný kábel ktorý môžete využiť až na 3 zariadenia.

Ďalším bonusom je to, že si šetríte váš konektor na nabíjanie čo vám v budúcnosti môže ušetriť peniaze v servise alebo zachovať vodeodolnosť.

Kúpiť kábel