Obľúbený 3,5 mm jack konektor pre pripojenie slúchadiel – všetci ho veľmi dobre poznáme a mnohí naň nedáme dopustiť. V poslednej dobe sme sa však stali svedkami šírenia nového módneho trendu a ten drvivej väčšine užívateľov nie je veľmi po chuti. Reč je o absencii tohto univerzálneho konektora v smartfónoch niektorých výrobcov a po novom sa k nim pridalo aj Xiaomi.

Nová vlajková loď Xiaomi Mi6 bola predstavená približne pred dvomi týždňami a rozhodne má čo ponúknuť. Vzhľad, kvalitné materiály, príkladné spracovanie konštrukcie a hardvérová výbava robia z tohto modelu takmer dokonalý hi-end smartfón. Prečo takmer? Xiaomi je totiž ďalší z výrobcov, ktorí sa rozhodli vynechať 3,5 mm jack konektor v tele smartfónu. Jediný konektor, ktorý sa v tele Xiaomi Mi6 nachádza je USB Type-C. Pre väčšinu z nás je tento krok nelogický, ba priam až neakceptovateľný. Oficiálne stanovisko sa podarilo získať redaktorom serveru Android Central. Nebudeme vás naťahovať, predstavitelia to obhajujú integráciou akumulátora s vyššou kapacitou.

Smartphones are highly-integrated products and internal space is precious. By removing the headphone jack, we can save room for other components such as a bigger battery. Audio through USB Type-C is becoming more common, and will continue to provide excellent sound quality.

„Smartfóny integrujú množstvo komponentov a vnútorný priestor je veľmi vzácny. Odstránením konektora slúchadiel sme ušetrili miesto pre iné komponenty akým je napríklad väčší akumulátor. Použitie USB Type-C pre zvukový výstup je čím ďalej tým bežnejšie a bude aj naďalej poskytovať excelentnú kvalitu zvuku.“

A teraz sa spoločne pozrime ako vyzerá vnútorné usporiadanie Xiaomi Mi6.

Xiaomi Mi6

Skutočne je akumulátor ten pravý dôvod na odstránenie konektora slúchadiel? Ako tento krok vnímate vy? Je pre vás 3,5 mm jack konektor  dôležitý atribút pri kúpe smartfónu?