Hodnotenie redakcie
Kovové unibody teloDuálny fotoaparátSuper Amoled displej
Vyššia váha
9Celkové skóre
Spracovanie9.5
Displej9
Výkon8.5
Fotoaparát9
Užívateľské hodnotenie - Počet hodnotení: 7
8.5
Úvod

Len nedávno firma Xiaomi predstavila model s názvom Xiaomi Redmi PRO. Nielen skvelé špecifikácie ale aj nádherné kovové unibody telo, či vôbec prvý model od Xiaomi so Super Amoled displejom tento smartfón predurčujú na úspech.

Kúpiť Xiaomi Redmi PRO
Balenie

Balenie samotného smartfónu nás ničím špeciálnym neprekvapilo. V balení Redmi PRO tradične nájdeme nabíjací adaptér, USB kábel, kovovú spinku na otváranie slotu SIM karty a čínsky návod. (Redukciu na nabíjací adaptér pridáva náš obchod zdarma.)
DSC_0136

Spracovanie

Je vidieť, že Xiaomi záleží na prémiovom spracovaní aj pri Mid-endoch. Redmi PRO disponuje 5,5″ FullHD Super Amoled displejom s jemnosťou 401PPI, pod ktorým nájdeme 3 softvérové tlačidlá. Zadná kovová strana je zdobená jemnou textúrou, ktorá pôsobí naozaj prémiovo. Jednou z hlavných noviniek je duálny 13Mpx fotoaparát, ktorý je dokonale vsadený do kovového krytu. Pravú stranu tvorí zapínacie tlačidlo a tlačidlá hlasitosti. Na hornej strane nájdeme IR port, 3,5mm audio vstup a mikrofón. Reproduktor spolu s USB-C vstupom sa nachádzajú na spodnej časti zariadenia a na ľavej hrane nájdeme osamotený slot SIM karty.

Fotoaparát

Redmi PRO je prvým smartfónom od tejto spoločnosti vybavený duálnym fotoaparátom. To prináša množstvo funkcií ako napríklad 3D foto, REFOCUS a ďalšie iné efekty. My sme fotoaparát porovnávali s vlajkovou loďou Xiaomi MI5. Výsledok môžete nájsť nižšie na porovnávacích fotografiách.

Výkon

Xiaomi vsadilo na procesory od spoločnosti Mediatek. Redmi PRO sa teda vyrába v 3 rôznych variantách s názvami Standard,High a Exclusive. V štandardnej verzii nájdeme procesor Mediatek MT6797 Helio X20 taktovaný na 2.1 GHz. V High a Exclusive verzii sa nachádza procesor Mediatek MT6797T Helio X25 pričom v High je taktovaný na 2.3GHz a v Exclusive na 2,5GHz. V najvyššej verzii nájdeme 4GB RAM a 128GB vnútornej pamäti, zatiaľ čo verzie Standard a High disponujú 3GB RAM a 32/64GB vnútornou pamäťou. My sme zatiaľ testovali základnú Standard verziu a porovnávali ju s jej predchodcom Xiaomi Redmi Note 3 PRO. Výsledok nájdete v našom videu nižšie.

Špecifikácie

Model Xiaomi Redmi PRO
Rozmery 151.5 x 76.2 x 8.2 mm
Váha 174 g
Displej 5,5" FullHD S-AMOLED
Procesor Mediatek Helio X20 / Mediatek Helio X25
RAM 3GB/4GB
Interná pamäť 32GB/64GB/128GB
Fotoaparát Duálny 13 MPx (f/2.0)
Batéria 4050 mAh
Farebné varianty strieborná, zlatá, sivá

Video